SCP-PL-039

rating: +1+x
SCP-PL-039.png

Ujęcie SCP-PL-039.

IDENTYFIKATOR:

PL-039

KLASA PODMIOTU:

EUCLID

SPECJALNE CZYNNOŚCI PRZECHOWAWCZE: W związku z niemożliwością przeniesienia SCP-PL-039 do innej części placówki, centralny korytarz Ośrodka PL-03 został uznany za przechowalnię obiektu. Na chwilę obecną prowadzone są prace robotnicze, które mają na celu wybudowanie nowych korytarzy, które umożliwią nieryzykowne przemieszczanie się przez placówkę. Personel decydujący się przejść przez korytarz centralny ma być eskortowany przez minimum 2 członków ochrony wyposażonych w specjalne hełmy wygłuszające dźwięki z otoczenia, a sama przeprawa przez pomieszczenie nie może trwać dłużej niż 5 min. W przypadku wystąpienia fazy aktywnej anomalii personel ochrony w wyposażony w ww. sprzęt ma za zadanie w trybie natychmiastowym wyprowadzić z pomieszczenia osoby będące ofiarami anomalnego efektu SCP-PL-039.

Wszelkie instancje SCP-PL-039-1 mają zostać zabezpieczone i osadzone w komorach wypełnionych substancją powodującą trwałą śpiączkę.

OPIS: SCP-PL-039 jest kulą dyskotekową o średnicy 65 centymetrów i posiadającą ok. 2000 lustrzanych faset. W budowie kuli nie wykazano żadnych anomalii, z wyjątkiem stuprocentowej rezystywności na działanie czynników zewnętrznych oraz prób zniszczenia. Podmiotu nie można również zdjąć z sufitu ze względu na utrzymującą go linkę, która równoważy wszelkie siły próbujące ją zerwać.

Instancja nie wymaga źródła zasilania i nie wiadomo, skąd pozyskuje energię kinetyczną na czas aktywności.

W fazie spoczynku SCP-PL-039 pozostaje nieruchomy, a aparatura badawcza nie rejestruje żadnych anomalii. Przekazywany do Kwatery Nadzorczej obraz ukazuje jedynie centralny korytarz i obiekt zwisający z sufitu. Testy wykazały, że osoby przebywające w pobliżu obiektu dłużej niż 5 min doznają paraliżu i stoją w miejscu do momentu, gdy podmiot przechodzi do fazy aktywnej, podczas której SCP-PL-039 zaczyna emitować czerwono barwne światło i przez pierwsze 15 min gra muzykę, która odbierana jest zależnie od osoby; piosenka, którą słyszy każda persona, jest odzwierciedleniem jej ulubionej. Efekt anomalii działa identycznie co po upływie 5 min w czasie fazy nieaktywnej. Po 15 min muzyka grana przez obiekt przeistacza się w zdeformowane ludzkie krzyki.1 Efekt SCP-PL-039 mija po wyprowadzeniu osoby z pomieszczenia.

W czasie, gdy SCP-PL-039 emituje zdeformowane dźwięki, osoby znajdujące się pod wpływem anomalnego efektu obiektu stopniowo rozpływają się, a pozostała z nich krew oraz inne narządy zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zostają pochłonięte, przez anomalię. Po tym procesie po ofiarach anomalii pozostają jedynie ubrania oraz kości.

SCP-PL-039 odkryto dnia 1 lipca 1993 roku, kiedy to pojawił się na suficie korytarza centralnego2 w Ośrodku PL-03. W związku z niespodziewanym pojawieniem się instancji jego ofiarami padło 15 członków personelu badawczego, 6 członków ochrony i adiutanta specjalisty ds. zabezpieczeń. Późniejsze próby przeniesienia SCP-PL-039 do przygotowanej komory przechowawczej były niemożliwe w związku z — najprawdopodobniej — anomalnym przywiązaniem do niniejszego miejsca.

Warto dodać, że w 68% po każdej z faz aktywnych pomieszczenie, w którym znajduję się SCP-PL-039 opuszczały postacie, których wygląd przypominał zmarłe już gwiazdy muzyczne; gatunek, jaki tworzyła dana postać, nie ma znaczenia.

DODATEK 039-A: Dnia 24 stycznia 1994 roku, odkryto, że na SCP-PL-039 widnieje wiadomość: "Wyprodukowane przez Fanów Zmarłej Muzyki",3 w związku z czym kierownikowi badań nad SCP-PL-039, Dr. Michałowi Reglerowi nakazano skontaktować się z założycielem organizacji, czyli Konradem Szopinem. Poniżej zamieszczono log z przeprowadzonej przez nich rozmowy telefonicznej.

Log z Rozmowy Telefonicznej

Rozmówca nr.1: Dr Michał Regler, kierownik badań nad SCP-PL-039

Rozmówca nr.2: Konrad Szopin, założyciel GoI-PL-4o4


Dr Regler: Witam, panie Szpoin.

K. Szopin: Po co tak oficjalnie. Przejdźmy lepiej na ty. Konrad jestem. A ty?

Dr Regler: Nazywam się Michał. A skoro kwestie powitalne mamy za sobą, to… Konradzie, z tego, co mi wiadomo, jesteś założycielem organizacji zwanej również "Fanami Zmarłej Muzyki", tak?

K. Szopin: Tak, to właśnie ja. A dlaczego pytasz? Chciałbyś do nas dołączyć?

Dr Regler: Na chwilę obecną nie bardzo, ale mam do ciebie parę pytań.

K. Szopin: W takim razie zamieniam się w słuch.

Dr Regler: Wasza organizacja produkuje anomalne, czy też nieanomalne przedmioty?

K. Szopin: Jak najbardziej. Fajnie się bawimy podczas ich tworzenia.

Dr Regler: Rozumiem. Czy do tego procesu używacie anomalnej technologii, czy też może sami macie anomalne zdolności?

K. Szopin: Trochę tego i trochę tego. Ale to chyba ma tak wiele organizacji powiązanych z tym nienormalnym światem.

Dr Regler: Możliwe, jednak nie mi to oceniać. Kiedy ostatnim razem wyprodukowaliście jakiś przedmiot?

K. Szopin: Oh… to było dość dawno. Jakoś w wakacje poprzedniego roku.

Dr Regler: Czy tym przedmiotem była kula dyskotekowa?

K. Szopin: (Chwilę się zastanawia.) Tak! To właśnie była taka kula. Ale skąd o tym wiesz?

Dr Regler: Ponieważ z początku wakacji taka właśnie kula pojawiła się w jednej z naszych placówek i przyniosła nam dość sporych strat w personelu.

K. Szopin: Hm… to chyba i tak niewielka cena za to, co osiągnęliśmy w zamian.

Dr Regler: Co masz na myśli?

K. Szopin: Jeśli nie wiecie, moja organizacja ma na celu przywrócenie do życia wspaniałych artystów muzycznych, którzy już nas niestety opuścili. A parę ofiar to niewielka cena, jak już wspominałem.

Dr Regler: Ale dlaczego akurat musicie poświęcać ludzkie życie?

K. Szopin: Chyba nie uważałeś na biologii… jak każdy człowiek, aby funkcjonowali, potrzebują organów, krwi i tym podobnych.

Dr Regler: Jednak wiesz, że można to zastąpi-

K. Szopin: Słuchaj. Jeśli zamierzasz podważać moje decyzje, to chyba tracę czas na tę rozmowę. Do widzenia.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License